המפתח להבנת טראמפ

המפתח להבנת טראמפ

הספר "המפתח להבנת טראמפ" מנסה להיכנס מעבר למעטה העשן, ההתנהלות שנראית למתבונן ככאוס מתמשך וכזה שפועל ללא שום תבנית או סדר בדרך בה מתנהל דונאלד טראמפ.

הספר כתוב בפרקים קצרים, שבסופם הוא מתכתב עם קטעי וידיאו (מקודדים כברקוד), דיאגרמות, טבלאות, תמונות ומראי מקום.

הספר לא נכתב מנקודת כתיבה מדעית טהורה, אלא כפרשנות להתנהלות, המוצבת בתבניות של לוחות זמנים ו/או נושאים, המאפשרים לקורא לקבל תמונה בהירה ונקיה יותר של POTUS45  (ראשי תיבות של נשיא ארה"ב ה – 45).

לצורך הבנת התופעה אני עושה שימוש בניסיון של כעשרים שנות עבודתי כיועץ תקשורת, ניהול קמפיינים, יעוץ לשרים, חברי כנסת וראשי ערים  בתפקידי התקשורת השונים בהם עבדתי, ובצמתים אותם ניהלתי.

אך יותר מכל אני נסמך על מעקב במשך אלפי שעות  מצטברות מאז נכנס למרוץ המפלגה הרפובליקנית לבחירות 2016.

התופעה שנקראת דונאלד טראמפ ,האאוטסיידר שטרם כיבוש הבית הלבן לא השתתף באף מערכת בחירות, ושזכה לקיתונות של בוז ולגלוג מהאקדמיה, התקשורת והאליטות החברתיות בארה"ב הוא לא באמת חידה (כפי שרבים נוטים לחשוב). למעשה, מדובר באחד הנשיאים העקביים ביותר, הנאמן למילתו והבטחתו וככזה המבטל את השפעת "מה שרואים מכאן" האופיינית לכל פוליטיקאי, בבואו להתמודד עם הבטחת בחירות שנפגשת עם המציאות.

הרעיון לכתוב את הספר "המפתח להבנת טראמפ", נולד לאחר (עוד) ויכוח שאני מנהל בדף הפייסבוק: קצרצרים על פוליטיקה וחברה עם אנשים שלמרות כל שנאמר, נכתב וסופר, ממשיכים להראות מופתעים ממהלכים שמבצע הנשיא, המשפיע באופן ישיר על חייהם בארץ ובעולם.

אם אתם מחסידיו של הנשיא, או שונאיו, או סתם אנשים שמנסים להבין האם יש היגיון בשיגעון, הגעתם הביתה. אתם מוזמנים לפתוח את הספר, להכין את המכשיר הנייד שלכם עם קורא ברקודים ( אישית אני ממליץ על QR CODE READER אך יש מאות בחנות האפליקציות במכשירכם) ולנסות לצלול לתוך המחשבות של האיש החשוב בעולם ולנסות ולקרוא את מהלכיו הבאים בצורה שתאפשר לכם להרגיש שגם אתם יכולים להסביר את הרציונל מאחורי מהלכיו בארוחת השבת , בשיחה עם משקיעים מחו"ל או סתם שתציצו בטויטר.

אם אצטרך לסכם את הספר במשפט זהב אחד זה יהיה: "חפשו תמיד את היגיון, כי רק הסוס עליו רוכב טראמפ הוא השיגעון"

בילוי נעים!

שתפו את המאמר

פייסבוק
גוגל +
טוויטר
לינקדין
וואטסאפ
אימייל

מאמרים נוספים

על אנטישמיות, גאווה יהודית-אמריקאית ומבט לעתיד

תקרית הירי האנטישמית של נאצי על חברי הקהילה היהודית לא הייתה הראשונה וכנראה גם לא האחרונה לצערנו. הקהל היהודי בארה"ב אומנם זכה תמיד לחופש פולחן

קרא עוד »

על המשבר האסטרטגי של מדינת ישראל והמפלגה הדמוקרטית

במרוצת עבודת התזה שלי,  אותה אני מכין בימים אלה במסגרת "תוכנית רודרמן" באוניברסיטת חיפה, (בעניין ראשית הקמתה של איפא"ק), מצאתי את המשפט הבא, שהפך ל – DNA

קרא עוד »

על יהודים, בחירות אמצע וישראל

בחירות האמצע האחרונות לקונגרס האמריקאי, מבשרות פעם נוספת על גודלה, עוצמתה וחשיבותה של הקהילה היהודית האמריקאית, והאופן המושלם בו הצליחה להשריש שורשים עמוקים בפוליטיקה האמריקאית.

קרא עוד »